Canon 70-200 dlaczego jest to mój ulubiony fotograficzny zakup

Canon 70-200 dlaczego jest to mój ulubiony fotograficzny zakup

Canon 70-200 dlaczego jest to mój ulubiony fotograficzny zakup. Sprzęt nie zawsze dotyczy megapikseli, zakresu dynamicznego lub podglądania pikseli. Ten sprzęt nic nie zmienił w jakości moich zdjęć, ale może to być mój ulubiony zakup.

Obsesja na punkcie sprzętu lub następnej najlepszej rzeczy jest nieco wyczerpująca w przestrzeni fotograficznej. Całkowicie rozumiem, że czasami zdobycie czegoś nowego może ożywić Twoją chęć do wyjścia i tworzenia nowych obrazów. Byłem temu szczególnie winny wcześniej w moim hobby i chętnie przyznam, że chyba za bardzo dbałem lub skupiałem się na technicznych aspektach sprzętu. To zmieniło się na przestrzeni lat, doprowadzając mnie do tego, gdzie jestem teraz, gdzie wszystko, na czym mi zależy, to sprzęt lub narzędzia, które ułatwiają mi życie jako fotografowi.

Oczywiście potrzebuję go, aby dopasować lub utrzymać poziom jakości, do którego przyzwyczaiłem się, ale jest tak wiele świetnych opcji dla prawie każdego sprzętu. Obiektywy, statywy, Systemy filtrów, Przechowywanie, to nazwa, i istnieje prawdopodobnie wiele świetnych opcji. Tak więc, kiedy pojawia się sprzęt, który może zmienić sposób pracy i ułatwić mi życie, to jest to, co najbardziej ekscytuje. Dlatego Canon RF 70-200mm f / 4L zmienił moją przyjemność z fotografowania teleobiektywu. 

To nie jest recenzja

To nie jest recenzja tego konkretnego obiektywu, ani nie jest to aprobata, że potrzebujesz tego obiektywu. Nie będzie tutaj żadnych porównań dotyczących jakości obrazu, zniekształceń beczkowych ani testów stabilizacji obrazów. Jeśli tego właśnie szukasz, istnieje wiele zasobów, które są absolutnie wspaniałe i wykonują znacznie lepszą pracę niż kiedykolwiek mogłem. W tym momencie Technologia i konkurencja w przestrzeni oznacza, że jeśli wydajesz znaczną część wypłaty na obiektyw, aparat fotograficzny lub akcesorium, to będzie miał gwiezdną jakość obrazu. 

Canon EF 70-200 f/2.8 L IS II kupiłem prawie 10 lat temu i od dłuższego czasu jest to mój ulubiony obiektyw. Pomysł zastąpienia go był naprawdę trudny, jakbym zdradzał wszystko, co zrobił dla mnie przez lata. Nie mam sentymentu do sprzętu, ale ten obiektyw ma wiele historii, tak bardzo, że nie mogłem się zmusić, aby go sprzedać, aby pomóc w zakupie jego zamiennika. Wszystko to powiedziawszy, zastąpienie go było jedną z najlepszych decyzji, jakie podjąłem w mojej karierze fotografa, ale nie miało to nic wspólnego z poprawą jakości moich zdjęć.

Rozmiar Ma Znaczenie

Wybór pomiędzy wersją f/4 lub f / 2.8 nowego obiektywu był dość łatwy. Kiedy pierwotnie zakupiłem Canon EF 70-200 f / 2.8 L, Fotografowałem i filmowałem wielu żywych muzyków, gdzie to dodatkowe światło naprawdę miało znaczenie. Przejrzałem wiele moich katalogów i spojrzałem na metadane czasów, które kiedykolwiek Fotografowałem szeroko po zmianie ostrości na fotografię krajobrazową. Nie tylko było to rzadkie, częściej niż nie, to było utrzymanie czasu otwarcia migawki na tyle wysokie, aby zapobiec drganiom aparatu podczas słabszych momentów świetlnych w terenie. Gdybym kiedykolwiek używał szeroko otwartej przysłony artystycznie dla rozmytego tła, różnica między f/2.8 i f / 4 jest zaskakująco minimalna przy dłuższych ogniskowych. 

Skończyło się na zakupie Canon RF 70-200 f/4L, co oznaczało, że był naturalnie zamiar rzucić trochę wagi tracąc to zatrzymanie światła poprzez różnicę przysłony, ale oznaczało to również but statywu nie było już konieczne albo, czyniąc go jeszcze mniejszym. Spójrz na różnicę rozmiarów między tymi dwoma obiektywami. Jeśli włączysz adapter EF do RF jako część śladu dla starszego obiektywu, jest prawie dwukrotnie większy od nowego Canon RF 70-200 f / 4L. różnica w wadze jest ogromna, ze starszym obiektywem ważącym 1,490 G plus 110 g z adapterem (łącznie 3,53 lbs) w porównaniu z 695 g (1,53 lbs) nowego obiektywu RF. Zrzucenie dwóch kilogramów wagi jest marzeniem każdego turysty i znacznie mniej obciąża moje nadgarstki podczas chodzenia bez żadnego systemu wsparcia.

Powyżej jest porównanie mojego Canon EF 16 – 35mm f/4L pod względem wielkości, a fakt, że te obiektywy są prawie dokładnie tego samego rozmiaru wieje mnie, a to bez adaptera EF do RF! Oznaczało to, że nie musiałem mieć większej plamki w torbie specjalnie na dłuższy obiektyw. Mój aparat może mieć podłączony obiektyw i pasować do tego samego miejsca w mojej torbie, co oszczędza tyle czasu i bólu głowy. Wcześniej, jeśli chciałem włożyć Aparat z powrotem do torby, musiał być przymocowany do EF 70-200mm i był to jedyny sposób, aby się zmieścił. Teraz mogę mieć dołączony obiektyw, który posiadam, a wszystko mieści się w znacznie mniejszej przestrzeni.

Moje obrazy nie stają się lepsze

Wszystkie te cechy sprawiają, że bardziej lubię fotografię. To znaczy, że mogę zabrać swój teleobiektyw na dłuższą wycieczkę bez namysłu. Oznacza to, że mogę chodzić za rękę-trzymając aparat przez dłuższy czas bez obciążania nadgarstków. Łączy mnie to bardziej z fotografią, ponieważ nie wydaje mi się, że to wchodzi mi w drogę, i to jest dla mnie najważniejsze ponad wszystko inne. 

Obiektyw nie zrobił absolutnie nic, aby poprawić jakość obrazu lub zrobić lepsze zdjęcia. Czy jest ostrzejszy róg do rogu? Technicznie tak, ale nigdy tego nie zauważę. Ciągle zauważam, jak bardzo bardziej lubię robić zdjęcia tym obiektywem. Gear nie zawsze jest kolejną najlepszą rzeczą, a ja bardziej ekscytuję się czymś, co ułatwia mi fotografowanie, niż czymś, co może dodać kilka pikseli do moich zdjęć.

Czy dokonałeś zakupów, które całkowicie zmieniły sposób tworzenia zdjęć-cokolwiek, co niekoniecznie zmieniło jakość Twoich zdjęć, ale tylko jakość twojej przyjemności z fotografii?

Oryginalne źródło https://fstoppers.com/landscapes/why-my-favorite-photography-purchase-ever-601400?utm_source=FS_RSS&utm_medium=RSS&utm_campaign=Main_RSS