FOTOGRAFIA ŚLUBNA ŚLĄSK

Fotografia ślubna

Zdjęcia ślubne to uśmiechnięte twarze, cudowna Para Młoda, piękna sala weselna, dopracowane dekoracje. To wszystko ważne w dniu ślubu, który wymagał tyle poświęconego mu czasu i tyle przygotowań. Wydaje się, że te chwile pozostaną na zawsze nie tylko w sercu, ale też w pamięci. A tu niestety pojawia się problem. Problem w nas samych i naszej pamięci, która z czasem zaciera szczegóły i wspomnienia bledną. Dlatego też tak ważna jest fotografia ślubna. To dzięki zdjęciom ślubnym każdy szczegół zostaje utrwalony, każda emocja zapisana. Fotografia ślubna zatrzymuje czas i to dosłownie. Dzięki profesjonalnym zdjęciom ślubnym nawet po wielu latach możesz przypomnieć sobie magię tego wyjątkowego dnia. 

FOTOGRAFIA ŚLUBNA ŚLĄSK

Fotografia ślubna Śląsk – Am Fotografia

Jestem fotografem ślubnym mieszkającym na Śląsku. Tu też kumuluje się moja główna działalność w fotografii ślubnej. Jednak nie mam żadnego problemu z dojazdem w jakiekolwiek inne miejsce w Polsce. Fotografuję śluby tam, gdzie zaprasza mnie Młoda Para. Tam, gdzie profesjonalna fotografia ślubna jest niezbędna, by uwiecznić dzień ślubu na niezwykłych fotografiach. Jeśli więc poszukujesz fotografa na ślub na Śląsku lub w innych częściach Polski to zajrzyj do mnie. 

Naturalna fotografia ślubna

Dlaczego stawiam na naturalną fotografię ślubną? Z prostej przyczyny. Naturalne zdjęcia ślubne są ponadczasowe i nigdy nie wychodzą z mody. Wprawdzie w fotografii ślubnej z reguły nie chodzi o modę. Myśląc o zdjęciach ślubnych, które nie wychodzą z mody, mam na myśli to, iż  pozostaną one wyjątkowe na zawsze. Modne zdjęcia ślubne kierujące się obowiązującym trendami za 20 lat mogą Wam się absolutnie nie podobać. Inaczej jest z naturalną fotografią ślubną. Tu wszystko jest prawdziwe, niewymuszone. Naturalny reportaż ślubny opiera się na autentycznych emocjach, naturalnych zachowaniach, a brak w nim zbędnej reżyserii wydarzeń. 

Fotografia ślubna-emocje na pierwszym planie

W fotografii ślubnej najważniejsze są dla mnie emocje, które towarzyszą Młodej Parze i ich bliskim. To one tworzą nastrój tego dnia, to one na każdym kroku wysuwają się na pierwszy plan. Ważna jest suknia Panny Młodej, ważna jest stylizacja Pana Młodego, detale na sali weselnej czy dekoracje kościoła. To wszystko oczywiście jest na moich zdjęciach ślubnych i o niczym nie zapominam. Jednak gdybym skupiał się tylko na tych zewnętrznych ślubnych szczegółach, zdjęcia byłyby puste. Brakowałoby w nich tej iskierki, która tworzy prawdziwą fotografię ślubną. 

Fotografia ślubna to fotografia miłości

Fotografując ślub, fotografuję miłość i to jest dla mnie nadrzędne zadanie w pracy fotografa ślubnego. Jak fotografuję miłość? Tak, jak Para Młoda ją przeżywa. Dostosowuję się do ich rytmu, do ich przeżywania tego wyjątkowego dnia. Skupiam się maksymalnie na emocjach mniej lub bardziej widocznych w twarzach czy gestach. Fotografuję autentycznie, dyskretnie podglądając toczące się wydarzenia. W mojej fotografii ślubnej najważniejsza jest Para Młoda. To o nich i dla nich jest historia, jaką opowiadam poprzez swoje zdjęcia ślubne. To ich miłość ma być podstawą reportażu ślubnego, dlatego na każdym jego etapie są w samym centrum. 

Wyjątkowe zdjęcia ślubne

Zdjęcia ślubne są pamiątką na całe życie. Przez wiele kolejnych lat mają przenosić do dnia ślubu i pozwalać przeżywać go na nowo. Zdjęcia, jakie znajdziesz u mnie, są fotografiami naturalnymi i pełnymi emocji-to już mówiłem. Jakie jeszcze zdjęcia znajdziecie w moim reportażu ślubnym? Dokładnie takie, jaki będzie dzień Waszego ślubu. Zdjęcia będą nostalgiczne i spokojne, jak Panna Młoda oczekująca na swojego wybranka. Zdjęcia ślubne będą wzruszające, jak wzruszający jest moment pierwszego spotkania Pary Młodej. Zdjęcia będą dynamiczne i radosne, jak szalona i wesoła jest zabawa weselna. Zdjęcia będą czułe, swobodne i pełne miłości, jak Para Młoda na sesji ślubnej. Moje zdjęcia ślubne zapisują to, co się dzieje, wydobywając jednocześnie wyjątkowość chwil. 

FOTOGRAFIA ŚLUBNA ŚLĄSK

Fotografia ślubna- historia opowiedziana kadrami

Fotografia ślubna to dla mnie historia. Uważam, że zdjęcia ślubne nie powinny być wybiórcze, nawet jeśli Para Młoda decyduje się na kameralny ślub i wesele bez dużej imprezy. Reportaż ślubny powinien tworzyć całość i wić nić opowieści przez cały wyjątkowy dzień. Przecież to wszystko jest ważne. Ważne jest zapamiętanie momentu przygotowań, chwili pierwszego spotkania. Tak samo istotne jest uwiecznienie na zdjęciach ślubnych składania przysięgi, jak i składania życzeń Młodej Parze. To wszystko tworzy całość, to wszystko jest składową dnia ślubu, a z czasem może zaginąć w przepastnej przestrzeni życiowych wspomnień. Dlatego też warto te chwile uwiecznić na fotografii ślubnej. Dzięki temu z łatwością można powrócić do tych chwil, przypomnieć sobie wszystkie detale, jeszcze raz przeżyć emocje. 

Obowiązkowe zdjęcia w albumie ślubnym

Tworząc reportaż ślubny, zawsze ustalam jego zarys z Parą Młodą. To, jaki będzie reportaż ślubny i ile zdjęć w nim będzie to ich decyzja. Jednak istnieje całkiem spora ilość zdjęć, które po prostu muszą się w nim znaleźć. Jaki jest must have fotografii ślubnej, niezależnie od rodzaju ślubu i wesela? Jakie zdjęcia muszą znaleźć się w ślubnym albumie

  • Zdjęcia z momentu pierwszego spotkania Młodej Pary.
  • Zdjęcia z ceremonii zawarcia małżeństwa. 
  • Zdjęcia z wejścia i wyjścia do kościoła lub USC.
  • Zdjęcia ze świadkami lub Rodzicami. 

Te zdjęcia to minimum w każdym reportażu ślubnym, niezależnie czy Para Młoda planuje przyjęcie weselne, czy też nie. 

Decydując się na ślub i wesele, warto też pomyśleć nad fotografem ślubnym obecnym przez cały ten czas. Pozwoli to na zamknięcie w fotografiach wszystkich chwil, które przecież są tak bardzo ulotne. 

Więcej o zdjęciach, które mogą się znaleźć w reportażu ślubnym,  przeczytacie tutaj. 

Profesjonalna fotografia ślubna na Śląsku

Profesjonalna fotografia ślubna na Śląsku to duży odsetek dostępnych tu fotografów ślubnych. Dlaczego tylko odsetek? Wynika to z tego, iż nie zawsze fotografia to zajęcie na pełny etat. Zdarzają się fotografowie, którzy traktują fotografię ślubną jako zajęcie dodatkowe czy weekendowe zlecenia. Warto więc przed wyborem fotografa na ślub przejrzeć dostępne tu oferty, zobaczyć ślubne portfolio, dopytać o szczegóły, spotkać się z fotografem. Z pewnością w okolicy Katowic, Gliwic, Zabrza czy Rudy Śląskiej znajdzie się niejeden fotograf ślubny, który zachwyci Was swoimi zdjęciami i zaoferuje profesjonalny reportaż ślubny. 


Reportaż ślubny Śląsk

Poznaliście mój sposób na fotografię ślubną i moje podejście do zdjęć ślubnych. Czas się przedstawić. Nazywam się Michał i fotografia to całe moje życie. W każdym moim kadrze zostawiam kawałek siebie, bo wkładam w to serce, duszę i niemałe doświadczenie. Jeśli przekonuje Was moja fotografia ślubna, to zapraszam do siebie. Z chęcią pokażę Wam to, co kocham najbardziej. Oferuję zdjęcia ślubne w Gliwicach, fotografię ślubną w Katowicach i na całym terenie Śląska. 

Potrzebujecie więcej informacji na temat fotografii ślubnej, chcecie poznać cennik i ofertę ślubną? Napiszcie lub zadzwońcie, a z chęcią wszystko Wam opowiem.