Jak poprawić swoją fotografię, nie wydając żadnych pieniędzy

Jak poprawić swoją fotografię, nie wydając żadnych pieniędzy

Jak poprawić swoją fotografię, nie wydając żadnych pieniędzy. Istnieje wiele sposobów, aby uzyskać lepsze obrazy, wszyscy widzieliśmy artykuły na temat nowego aparatu do zakupu, który Nowy laptop poprawi edycję, które kursy kupić lub gdzie na świecie można odwiedzić, aby uzyskać wspaniałe obrazy. Ale co z naprawdę skuteczne sposoby, aby poprawić swoją zdolność do uzyskania strzału bez wydawania grosza?

Prosta odpowiedź jest taka, że aby być w czymś lepszym, trzeba poświęcić czas na ćwiczenie tej umiejętności. Ale co powinieneś ćwiczyć i jak?

Praktyka Czyni Mistrza?

Wyrażenie „praktyka czyni mistrza” jest często używane, a z mojego doświadczenia wynika, że nie jest to do końca poprawne. Każdy z doświadczeniem w coachingu może potwierdzić, że” praktyka czyni trwałym ” może być bardziej trafnym powiedzeniem. Jeśli ćwiczysz nieefektywną lub nieprawidłową technikę, w dowolnej dziedzinie, ryzykujesz stworzenie złych nawyków, które mogą wymagać więcej wysiłku, aby je złamać. Dlatego doskonała praktyka czyni doskonałe wyniki.

Jak poprawić swoją fotografię, nie wydając żadnych pieniędzy

10 000 godzin, aby zostać ekspertem

Wielu z nas słyszało również o „zasadzie 10 000 godzin”, która sugeruje, że aby stać się ekspertem w każdej dziedzinie, musisz ćwiczyć tę umiejętność przez 10 000 godzin. Gdyby to była prawda i po prostu robienie czegoś przez dużą liczbę godzin uczyniłoby Cię fachowym biegłym, na pewno wszyscy taksówkarze byliby konkurencyjni w Formule 1? Oczywiście jest to zbytnie uproszczenie, ale co tak naprawdę oznacza „praktyka”?

Koncepcja szkolenia na 10 000 godzin można prześledzić do artykułu z 1993 roku napisanego przez Andersa Ericssona, profesora z University of Colorado, o nazwie rola umyślnej praktyki w pozyskiwaniu wyników eksperckich. Uwydatnił pracę grupy psychologów z Berlina, którzy przez wiele lat badali zwyczaje zawodowe uczniów skrzypiec.

Jest to niezwykle popularna książka Malcolma Gladwella, Outliers, która w dużej mierze odpowiada za wprowadzenie zasady 10 000 godzin do masowej publiczności; to nawet nazwa jednego z rozdziałów. Anders Ericsson później obalił 10 000 godzinną ” regułę „w gazecie, w której stwierdził, że”Gladwell nawet nie wspomina o koncepcji świadomej praktyki”. Ericsson zwrócił wówczas uwagę, że 10 000 to średnia, a wielu najlepszych muzyków w jego nauce zgromadziło „znacznie mniej” godzin ćwiczeń. Podkreślił również, że ważna jest jakość praktyki.

Co stanowi Wysokiej Jakości praktykę w fotografii?

Na pewno wszyscy powinniśmy wyjść i zrobić więcej zdjęć, po prostu rób wszystkie zdjęcia cały czas, a staniesz się następnym Anselem Adamsem? Niestety wiemy, że niekoniecznie tak jest.

A co z edycją? Wielu z nas, w tym ja, spędza godziny na czytaniu artykułów lub oglądaniu YouTube podczas korzystania z Lightroom lub Photoshop, aby uczyć się i ćwiczyć nowe techniki, aby osiągnąć pożądany rezultat. Z pewnością zdaję sobie sprawę, że czas potrzebny mi na edycję obrazu jest znacznie szybszy niż wtedy, gdy po raz pierwszy użyłem Lightrooma, ponieważ jestem teraz bardziej biegły w korzystaniu z oprogramowania. Ale po latach użytkowania na pewno nie nazwałbym siebie mistrzem retuszu.

Jak poprawić swoją fotografię, nie wydając żadnych pieniędzy

Co Momożemy to zrobić?

Aby użyć sportowej analogii: jeśli fotografowanie i edytowanie w celu uzyskania gotowych obrazów jest jak gra w piłkę nożną, jak możemy trenować się, aby być lepszymi w grze? Oczywiście, granie w wiele gier na różnych poziomach jest dobre dla utrzymania swoich umiejętności i okazjonalnie uczenia się nowych rzeczy, ale najlepsi sportowcy trenują wiele sytuacji w znaczący sposób między grami, aby w pełni się przygotować.

Sensowna Praktyka

Świetnym punktem wyjścia, jeśli chcesz ćwiczyć przed wielką grą, w dowolnym momencie, jest poznanie swojego sprzętu. Teraz tylko przeglądając menu i ucząc się, co robią tarcze, ale naprawdę ucząc się, jak używać sprzętu, aby stał się jak druga natura. Jeśli nie musisz myśleć o tym, jak zmienić ustawienie lub możesz dokonać żadnych zmian bez odrywania aparatu od oka, możesz skupić całą swoją uwagę na zrobieniu zdjęcia, a nie na tym, jak korzystać z aparatu.

Ilekroć dostaję nowy korpus aparatu, staram się nauczyć go jak najefektywniej używać. Siadam na kanapie i stawiam sobie proste wyzwania, takie jak wpuszczanie 2 przystanków więcej światła lub zamykanie przysłony o 1 przystanek bez zmiany ogólnej ekspozycji obrazu i bez brania aparatu z mojego oka.

Spędziłem również godziny robiąc niekończące się zdjęcia filiżanki kawy na moim biurku, aby dowiedzieć się, jak daleko jestem gotów przesunąć ISO, zanim obraz będzie nie do przyjęcia, lub jak blisko mogę dostać się do mojego obiektu z różnymi obiektywami i nadal polegać na autofokusie. Żadna z tych rzeczy nie spowoduje żadnych obrazów, które chcesz umieścić na ścianie, ale sprawi, że będziesz bardziej zaznajomiony z aparatem; to znaczący trening dla wielkiej gry.

Gdy będziesz mógł używać aparatu jako przedłużenia ciała, zmieniając ustawienia, wiedząc, jak zachowują się obiektywy w różnych sytuacjach, możesz zrobić to samo z innym sprzętem, takim jak lampa błyskowa w aparacie lub poza aparatem. Użycie figurki i pistoletu błyskowego może pokazać, jak światło w różnych odległościach i intensywnościach może wyglądać na ludzką postać. Stary miś lub figurka jest o wiele tańszy do nauki niż wynajęcie Modelki i strzelanie na miejscu na popołudnie.

Stawianie wyzwań to świetny sposób na naukę. Jeśli czujesz się komfortowo i znasz swój zestaw, wyjdź i postaw sobie kilka wyzwań. Możesz spróbować skopiować obraz, który widziałeś online, lub wziąć stary obraz i edytować go w inny sposób. Czytaj artykuły, oglądaj samouczki online, wypróbuj nowe rzeczy. Pamiętaj, że nie zawsze musisz grać w dużej grze, czasami dobrze jest po prostu dostać się do jakiegoś treningu przed następnym meczem.

Jak poprawić swoją fotografię, nie wydając żadnych pieniędzy

A co z wynajęciem modelek lub studiów do ćwiczeń?

Podróżowanie do doskonałej lokalizacji, wynajęcie studia lub wynajęcie doświadczonego modelu to świetne sposoby na uzyskanie przyjemnych obrazów. Nie chcę przez chwilę sugerować, że te rzeczy nie są dobrym wykorzystaniem twojego czasu. Praktyczna praktyka nie musi być kosztowna ani skomplikowana, aby była skuteczna.

Jak ćwiczysz swoje umiejętności? Co zrobić, aby poprawić swoją zdolność do robienia zdjęć? Dajcie znać w komentarzach.

Oryginalne źródło https://fstoppers.com/opinion/how-improve-your-photography-without-spending-any-money-601525?utm_source=FS_RSS&utm_medium=RSS&utm_campaign=Main_RSS