Jak to jest fotografować ślub w deszczu

Jak to jest fotografować ślub w deszczu

Szacuję, że ponad 90% moich zdjęć jest robionych w pomieszczeniach, więc nie myślę zbytnio o tym, jak moje kamery poradzą sobie podczas ulewy. Jestem w mniejszości z moim braku troski w tej dziedzinie, najwyraźniej, ponieważ często widzę fotografów wyrażają swoje obawy, gdy nowy aparat jest zapowiedziany, że nie ma uszczelnienia pogody.

Rozumiem, że ktoś nie zabiera aparatu na zewnątrz podczas ulewy, ale nigdy nie rozumiałem, dlaczego niektórzy strzelcy nadmiernie chronią swój sprzęt. Co więcej, widziałem fotografów zdejmujących pokrywę obiektywu, robiących zdjęcie i natychmiast wymieniających pokrywę obiektywu. Niedawno nakręciłem film o absurdalności fotografów Leica, zostawiając plastikowy pasek Na spodzie aparatu, aby chronić metalową płytkę podstawową. Być może widziałeś firmy oferujące pokrycie w stylu kevlaru, w którym możesz przechowywać kamerę dla ochrony. Twierdzę, że gdy chronisz swój aparat do takiego stopnia,że nadal wygląda nowy, gdy chcesz go sprzedać, jedyną rzeczą, którą zrobiłeś, jest zapewnienie, że następny właściciel aparatu dostaje wiele na jego zakup używanego aparatu. Jestem dumny z każdego zadrapania, zadrapania i otarcia na moich kamerach, ponieważ te blizny bitewne są świadectwem mojego rzeczywistego użycia moich narzędzi.

Fotograf Reggie Ballesteros niedawno znalazł się za zadanie nakręcić ślub, gdzie nie miał wyboru, jak użyć swojego aparatu w deszczu. Szczegółowo opisuje doświadczenia w filmie w stylu vlogu, który opowiada o swoich doświadczeniach z użyciem aparatów Fujifilm X-T3, XF 18mm 1.4 WR i XF 50mm 1.0 WR podczas padającego deszczu przez trzy godziny z rzędu. W przypadku vlogu Reggie używa kamery wideo na ramieniu, która daje widzowi pierwszoosobowy punkt widzenia tego, co widzi Reggie podczas fotografowania, i jest to świetna perspektywa, z której można oglądać fotografa kierującego przedmiotami i tworzyć obrazy. Nie zrujnuję wam oglądania, mówiąc wam, jak to wszystko się skończy, ale powiem, że doceniam fakt, że film przedstawia rzeczywistą sytuację, z którą boryka się pracujący profesjonalny fotograf, a jest rodzajem testu laboratoryjnego. Ten incydent służy również jako przypomnienie o znaczeniu posiadania zapasowego sprzętu podczas profesjonalnej sesji zdjęciowej, więc jeśli musisz zaryzykować strzelanie w deszczu, będziesz w stanie wykonać wszystkie strzelania z opadami deszczu na jednym ciele i zapisać drugie ciało do użytku, jeśli pierwsze ciało zawiedzie.

Oryginalne źródło https://fstoppers.com/gear/what-it-photograph-wedding-rain-601581?utm_source=FS_RSS&utm_medium=RSS&utm_campaign=Main_RSS