Jak usunąć Echo z betonowego pomieszczenia

Jak usunąć Echo z betonowego pomieszczenia

Jak usunąć Echo z betonowego pomieszczenia. Patrick i ja niedawno przeprowadziliśmy się do nowych domów w Puerto Rico, i każdy z nas budował nasze indywidualne studia. Wiedziałem, że usunięcie echa z mojego betonowego pokoju będzie trudne, ale nie wiedziałem, że będzie tak ciężko. 

W naszym ostatnim studio w Puerto Rico echo było przerażające, ale przynajmniej sufity były wykonane z płyty gipsowo-kartonowej. W moim nowym domu ściany i sufit są betonowe, a podłoga jest płytka. Zanim przeniosłem cokolwiek do pokoju, brzmiało to, jakbym filmował w komercyjnej łazience.

Miałem jeden cel w moim nowym ustawieniu: chciałem móc usiąść na krześle i zacząć nagrywać bez mieszania się z kamerą lub mikrofonami. Mogłem oczywiście użyć mikrofonu podcastowego w ramce, ale nie chciałem go widzieć i mogłem użyć mikrofonu lav, ale musiałbym go zdejmować za każdym razem, gdy wstałem.

Aby zbudować zestaw, który chciałem, musiałem umieścić mikrofon poza ramą na stojaku na wysięgniku, a przesuwając mikrofon dalej od ust wiedziałem, że będę odbierał więcej hałasu w pomieszczeniu. Sennheiser wysłał mi swój legendarny mikrofon MKH 416 shotgun, a ja naprawdę chciałem wyprodukować dźwięk, aby ten mikrofon był sprawiedliwy.

Wszedłem pierwszy i dodałem dywany i zasłony. Następnie zacząłem dodawać małe panele dźwiękowe i duże koce dźwiękowe wokół pokoju. Po miesiącu niemal codziennego grania na skrzypcach postanowiłem dodać kolejny koc dźwiękowy nad moją głową. Mimo to nie udało mi się usunąć rezonansu 100 Hz w pokoju, ale udało mi się go obniżyć w Premiere.

Jak usunąć Echo z betonowego pomieszczenia. Czego Się Nauczyłem

Cienkie elementy tłumiące dźwięk, takie jak dywany, zasłony i koce dźwiękowe, świetnie radzą sobie z cięciem wysokich częstotliwości, ale nuty basowe mogą łatwo przejść przez nie. Aby wyciąć niższe nuty, będziesz chciał paneli 4-6 cali, które są zamontowane 4-6 cali od ścian i sufitów. Zrobiłem naprawdę gruby panel i postawiłem go tuż obok siebie, i nie zrobił nic, aby wyciąć rezonans 100 Hz w pokoju. Zakładam, że oznacza to, że musiałbym umieścić panele wszędzie, a to było coś, za co nie chciałem płacić i coś, czego nie chciałem widzieć w tle mojego kadru. Ponadto posiadałem już koce dźwiękowe, więc udało mi się.

Nie ma wątpliwości, że koc dźwiękowy na suficie jest brzydkim dodatkiem, ale wyciął echo na tyle, że mogłem uzyskać ładny dźwięk z pomocą korektora audio.

Jeśli próbujesz traktować pomieszczenie z myślą o jakości dźwięku (a nie nagrywaniu dialogów), zarządzanie basami będzie znacznie większym problemem. Oto film na temat jakiegoś leczenia DIY podobnego do mojego.

Aby uzyskać ultra-profesjonalne porady, sprawdź Acoustics Insider.

Oryginalne źródło {source}