Jak zrobić zdjęcie czerwonego nieba

Jak zrobić zdjęcie czerwonego nieba

Jak zrobić zdjęcie czerwonego nieba. Poranna czerwień potrzebuje specjalnych wymagań, aby się pojawić. Dowiedz się, jak zaplanować i sfotografować Czerwone niebo, aby uzyskać arcydzieło.

Mój najnowszy film na YouTube jest o tym, jak przewidzieć i sfotografować Czerwone niebo. Czerwone niebo jest jednym z najpiękniejszych zjawisk pogodowych, ale rzecz w tym, że nie pojawia się codziennie. Potrzebujemy specjalnych wymagań, a w zasadzie chodzi o odpowiednią pogodę, miejsce i czas.

Jak zrobić zdjęcie czerwonego nieba

Skąd pochodzi czerwień?

Gdy białe światło słoneczne przechodzi przez naszą atmosferę, cząstki w powietrzu filtrują spektralne Kolory o różnych mocach. Niebieski jest najbardziej przefiltrowany; jest rozproszony we wszystkich kierunkach. Jest to również powód, dlaczego niebo jest niebieskie i dlatego Białe słońce wygląda na żółte w ciągu dnia.

Kiedy słońce jest niskie, jak to jest wokół Zachodu Słońca i wschodu słońca, światło musi przejść znacznie większą odległość przez atmosferę. Więcej światła jest filtrowane, a ponieważ czerwony jest kolorem, który jest najmniej filtrowany, światło zmienia kolor na czerwony. Ale to nie wystarczy, aby zmienić niebo na czerwone.

Płótno dla światła

Kiedy chcemy malować, potrzebujemy jakiegokolwiek płótna lub papieru. Dla Czerwonego Nieba chmury są naszym płótnem. Kiedy czerwone światło uderza w chmury, stają się czerwone. Ale potrzebujemy właściwych chmur we właściwej pozycji.

Chmury Cumulus są to pojedyncze, puszyste chmury, które mają tylko niewielki obszar na dole. Z drugiej strony chmury warstwowe pokrywają całe niebo lub przynajmniej jego dużą część. Obszar na ich dnie jest dość wysoki.

Jak zrobić zdjęcie czerwonego nieba

Niosąc słońce pod chmury

Chcemy, aby chmury były oświetlone od dołu. Ale jak to ma działać? Na pierwszy rzut oka wydaje się to niemożliwe, ponieważ słońce zawsze będzie dalej niż chmury. Ale kiedy weźmiemy pod uwagę, że nasza planeta jest kulą, a słońce nie zachodzi ani nie wschodzi, ale nasza ziemia się obraca, powinno być łatwiej zrozumieć, jak doprowadzić słońce do pozycji, aby nasze chmury były oświetlone od dołu.

Kilka minut przed wschodem słońca i kilka minut po zachodzie słońca, słońce jest poniżej horyzontu. Jeśli nad naszym obiektem znajdują się chmury i jeśli za naszym obiektem jest luka na niebie, słońce może świecić przez tę lukę, a nasze chmury będą oświetlone światłem słonecznym. Ponieważ światło musi przechodzić przez atmosferę z bardzo dużej odległości od jej położenia, światło jest bardziej filtrowane, a ostatecznie czerwone światło oświetla chmury na dolnej stronie. Pojedyncze chmury cumulus prowadzą do wielu małych nasyconych obszarów w scenie. Warstwowe chmury prowadzą do dużego obszaru, który zostaje oświetlony.

Jak przewidzieć Czerwone niebo?

Jest to dość trudne, jeśli nie niemożliwe, aby przewidzieć Czerwone niebo nad aplikacjami pogodowymi. Aplikacje pogodowe dają tylko jedną wersję prognozy pogody dla jednego punktu. Nie pokazują Ci typu chmur, a także nie pokazują luki, której potrzebujesz.

Dlatego zaleca się używanie map pogodowych. Trzeba tylko poszukać ładnego tematu, aby mieć pewność, że nad tematem są chmury i że za nim jest duża luka w chmurach. Jak duża powinna być szczelina zależy od wysokości chmury. Ale jeśli twoja przerwa jest 120 mil lub większa, istnieje duża szansa, że to zadziała.

Jak zrobić zdjęcie czerwonego nieba

Co Należy Również Wziąć Pod Uwagę

Unikaj chmur niskiego poziomu. Będą blokować światło słoneczne. Zamiast tego wybierz chmury średniego lub wysokiego poziomu. Są one znacznie wyżej, a słońce może oświetlać je od dołu.

Jeśli chcesz użyć krótszej ogniskowej, rozważ, że czerwone niebo będzie tylko maleńką częścią twojej kompozycji. Możesz użyć czerwonego nieba, aby podkreślić specjalny obszar w swojej kompozycji, który może wspierać spokojny nastrój rano lub wieczorem. Jeśli zamiast tego zdecydujesz się na dłuższą ogniskową, Czerwone niebo zyskuje większą wagę w obrazie. Samo niebo może być tematem, a nastrój może być dość dramatyczny.

Dość ważny jest histogram. Słońce znajduje się poniżej horyzontu, więc światło odbija się od dna chmur. I jest czerwony – naprawdę czerwony. Czasami robi się tak Czerwony, że muszę potem zdesaturyzować obraz. Dlatego twój histogram kłamie. Histogram pokazuje tylko sumę światła czerwonego, zielonego i niebieskiego. W Warunkach Czerwonego Nieba prawie nie ma tam niebieskiego ani Zielonego, tylko czerwonego. Dość łatwo zdarza się, że histogram pokazuje dobrze wyeksponowany obraz, Chociaż czerwony kanał jest już prześwietlony. Patrzę tylko na histogramy kanałów kolorów. Dla fotografii Czerwonego Nieba interesuje mnie tylko kanał czerwony.

Jak zrobić zdjęcie czerwonego nieba

Nie tylko uchwycić zjawisko pogodowe

Czerwoni zamieniają wszystko w taki magiczny nastrój, który jest przytłaczający. Problem w tym, że samo Czerwone niebo wygląda już tak niesamowicie, że mogliśmy zapomnieć o wszystkim, czego potrzebujemy, aby uzyskać atrakcyjną kompozycję. Ale to kompozycja sprawia, że różnica między średnim ujęciem a arcydziełem.

W powyższym filmie zobaczysz, jak sfotografowałem panoramę oszałamiającego pasma górskiego w oddali. Rozważałem subtelne zmarszczki w prawym dolnym rogu, aby podkreślić kontrast w odbiciu między zacienioną górą a jasnym niebem. Czas otwarcia migawki robi tu dużą różnicę. Te fale zakotwiczają obraz, a dzięki ukośnej linii grzbietu góry, wracamy do punktu zbiegu, który jest podkreślony przez to niesamowite czerwone niebo w oddali. Wszystkie góry, chmury na niebie i cała mgła nad wodą są ładnie zrównoważone.

Aby uzyskać więcej wskazówek na temat fotografii Czerwonego Nieba i cieszyć się całą przygodą, obejrzyj wideo powyżej.

Oryginalne źródło https://fstoppers.com/fine-art/how-master-red-sky-photography-601085?utm_source=FS_RSS&utm_medium=RSS&utm_campaign=Main_RSS