Różnica między tanimi i drogimi mikrofonami?

Sennheiser wysłał mi ostatnio sześć różnych mikrofonów od $49 do $999. Czy wydawanie większej ilości pieniędzy naprawdę daje lepszą jakość dźwięku? Ty będziesz sędzią.

Ten mikrofon jest wyposażony w gniazdo słuchawkowe 1/8 lub USB-C. Jest to szybki, tani, przewodowy lav, który może być używany ze smartfonem, komputerem lub bezpośrednio w aparacie. 

Jest to Bezprzewodowy System lav, który jest niezwykle łatwy w obsłudze. Zamiast skomplikowanych menu i kanałów, po prostu włączasz odbiornik i nadajnik, a one automatycznie zaczynają działać. 

Ten mały mikrofon można sparować ze smartfonem lub kamerą. Nie ma żadnych przycisków ani wewnętrznej baterii. Wystarczy go podłączyć i będzie działać. 

MKE 400 to mikrofon typu shotgun, który można zamontować na kamerze. Posiada wbudowaną baterię, filtr górnoprzepustowy, przełącznik wzmocnienia i wyjście słuchawkowe do monitorowania. 

MKE 600 jest podobny do 400 W tym, że ma wewnętrzną baterię, ale ma również gniazdo XLR z tyłu, dając możliwość korzystania z niego na górze kamery z własną baterią lub podłączony do zasilania phantom. 

416 jest jednym z najbardziej znanych mikrofonów strzelbowych na świecie. Nie ma żadnych fantazyjnych funkcji. Wystarczy podłączyć go za pomocą kabla XLR, aby uchwycić światowej klasy dźwięk. 

Wniosek

Obejrzyj powyższy film, aby słuchać każdego mikrofonu obok siebie, ale oto moja opinia: XS Lav mobile brzmiało naprawdę źle, zwłaszcza gdy porównujesz go do bezprzewodowej lav. System XSW lav zagrał naprawdę ładnie, z przyjemnym płaskim profilem. MKE brzmi jaśniej niż lavs, ale brzmi zauważalnie gorzej niż MKE 400. Dla moich uszu 400 i 600 brzmiały niemal identycznie. Co zaskakujące, kiedy porównałem 400 i 600 do MKH 416 w moim boomowym, betonowym pokoju, wolałem tańsze mikrofony. Biorąc pod uwagę cenę, oczywistym zwycięzcą tego testu był dla mnie MKE 400 za 199 dolarów. 

Oryginalne źródło https://fstoppers.com/audio/can-hear-difference-between-ckupie-i-drogie-mikrofony-601631?utm_source = FS_RSS&utm_medium = RSS&utm_campaign=Main_RSS