Zdjęcia i filmy to nie to samo – Oto dlaczego

Zdjęcia i filmy to nie to samo - Oto dlaczego

Zdjęcia i filmy to nie to samo – Oto dlaczego. Fotografią zainteresowałem się po kilku latach pracy w gazecie. Myślałem, że moje umiejętności wideo przeniosą się czysto na fotografię, i chociaż w pewnym sensie tak było, w większej liczbie przypadków tak nie było. Oto film, który psuje dokładnie, dlaczego tak jest.

Kasey Stern Z Camera Conspiracies opowiada o wielu e-mailach, które otrzymuje od fotografów, oferując mu porady dotyczące aparatów i obiektywów, które mogą dobrze działać w przypadku wideo. Problem polega na tym, że to, co często działa dobrze dla fotografów, nie działa dobrze w przypadku wideo.

Podczas gdy takie rzeczy jak kompozycja i kadrowanie mogą często przekładać się na, często same podstawy tworzenia obrazów nie. Jak zauważa Stern, podczas fotografowania dzikiej przyrody, szybki czas otwarcia migawki jest niezbędny, aby zamrozić obiekt na ostre zdjęcie. Dokładnie odwrotnie jest w przypadku wideo, w którym musisz zwolnić Czas migawki, aby uzyskać płynny ruch.

Inną rzeczą, o której często nie myślę, jest stabilizacja obrazu i to, jak różni się Wideo od zdjęć. Często mówiłem o tym, jak świetna jest stabilizacja obrazu na moim Olympusie E-M10, ale myślę głównie o tym, jak pozwala mi to dobrze trzymać zdjęcia z ręki. Stern zauważa, że część, o której większość ludzi nie myśli, to sposób, w jaki stabilizacja ciała odgrywa ze stabilizacją opartą na obiektywie, i chociaż kupowanie obiektywu tego samego producenta, co aparat, często może przynieść dobre wyniki, kupowanie obiektywu innej firmy nie zawsze działa tak dobrze.

Podczas gdy producent zewnętrzny musi dokonać inżynierii wstecznej specyfikacji mocowania obiektywu, obiektyw natywny nie napotyka takich wyzwań ani przeszkód. Dotyczy to również adaptacji soczewek do ciał obcych. Systemy po prostu nie są zaprojektowane, aby grać miło ze sobą.

Stern omówi jeszcze kilka kwestii, o których fotografowie często nie myślą, a jednym z głównych jest autofokus i sposób, w jaki kamery radzą sobie z ciągłym śledzeniem w porównaniu z trybami jednego zdjęcia. Jeśli są jeszcze jakieś strzelanki Panasonica, przygotuj się na obrazę za tę część. Nie wspominając nawet o jego przemyśleniach na temat niegdyś rozpowszechnionej kamery, jeśli chodzi o wideo.

Istnieje jeszcze kilka powodów, dla których umiejętności wideo i fotograficzne są tak różne; sprawdź resztę filmu, aby czasami z języczkiem wyjaśnić, dlaczego Stern. Jeśli masz własne doświadczenia z różnicami między fotografowaniem i filmowaniem, zostaw je w komentarzach poniżej.

Oryginalne źródło https://fstoppers.com/gear/photo-and-video-arent-same-heres-why-601338?utm_source=FS_RSS&utm_medium=RSS&utm_campaign=Main_RSS